Współpraca

Współpraca

Słowem wstępu

Stowarzyszenie Etnologia Wrocławska zaprasza do współpracy wszystkie organizacje i instytucje zajmujące się działalnością społeczną, kulturową i edukacyjną – uczelnie wyższe, koła naukowe, domy kultury, stowarzyszenia, fundacje, urzędy miast i inne. Nie uciekamy również od osób prywatnych, poszukujących wsparcia w organizacji własnych projektów czy pragnących zaangażować się w nasze działania.
Ze szczególnym zainteresowaniem rozpatrzymy oferty dotyczące warsztatów, prelekcji, prezentacji, konferencji naukowych, promowania antropologii kulturowej jako dziedziny wiedzy itp. Oferujemy wsparcie merytoryczne, promocję medialną przez nasze kanały społecznościowe czy podstawowe wsparcie techniczne w obrębie szeroko pojętych multimediów (proste grafiki, montaż wideo, fotografia). Wszelkie zapytania prosimy kierować na naszą skrzynkę mailową – etnologia.wroclawska@gmail.com.

 

A może wpis, artykuł, felieton?

Lubisz czytać nasze teksty? Masz pomysł na krótki felieton czy cykl, który chcesz pokazać światu? Wyślij nam wiadomość – z otwartymi ramionami przyjmujemy osoby o podobnych zainteresowaniach i z wielką ochotą opublikujemy Twój tekst, służąc pomocą w razie potrzeby. Do współpracy w tym aspekcie w szczególności zachęcamy studentów, chcących zmierzyć się z wyrażaniem swoich myśli w krótkiej formie, jednak równie chętnie umożliwimy zabranie głosu bardziej doświadczonym mistrzyniom i mistrzom pióra.

 

Nadsyłane teksty prosimy o przygotowanie według następujących zasad:

Tytuły książek, serii, filmów, spektakli: kursywa
Tytuły czasopism:„cudzysłów”
Tytuły i nazwy wewnątrzytułowe:„cudzysłów” np. tytuł tekstu: Recenzja Smutku tropików”
Wyrazy obce zapisywane kursywą (np. sacrum)
Wyróżnienie za pomocą pogrubienia
Liczebniki: do 100 słownie, 100+ cyframi; wyjątki: godziny, jednostki miary, temperatura, paragrafy, tomy, zeszyty, strony, procenty, promile, jednostki monetarne – zawsze cyframi
Daty: dzień (cyframi) miesiąc (słownie) rok (cyframi) np. 26 marca 2018 roku.
Cytaty krótkie (do 3 linii) wyróżniane przez „cudzysłów”
Cytaty długie (powyżej 3 linii):
bez cudzysłowu, z wcięciem z lewej i prawej strony po 1 cm, o mniejszym rozmiarze (11 pkt) i interlinii 1,0; po zakończeniu cytatu przerwa w postaci jednego pustego wersu (zgodnego z formatem cytatu)
Cytaty wewnętrzne w «cudzysłowie» niemieckim
Przypisy harwardzkie (Lévi-Strauss 1955: 73)

Propozycje tekstów można nadsyłać w plikach tekstowych na adres etnologia.wroclawska@gmail.com

 

Lista organizacji partnerskich

 

SEKTOR 3

 

Sektro3

 

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE ETNOLOGÓW

Studenckie Koło Naukowe Etnologów